26 lat

Seszele last minute

 

Aż do 35% rabatu na wycieczki - Seszele.

U nas rezerwujecie z gwarancją najlepszej ceny.

TOP oferty z wylotami z Polski, Niemiec, Wiednia i Pragi !

Białe, piaszczyste plaże, lazurowe wybrzeża, turkusowa, przejrzysta woda - to wszystko można znaleźć na Seszelach. Archipelag Seszeli położony jest na Oceanie Indyjskim, niedaleko wschodniego wybrzeża Afryki i składa się z około 115 wysp, z których tylko niektóre są zamieszkane. Wyspy obejmują swoim zasięgiem łącznie 445 km2 i liczą sobie 84 tys. mieszkańców. Stolicą Seszeli jest miasto Victoria. Większość wewnętrznych wysp jest granitowych, zaś zewnętrzne są wyspami koralowymi. Seszele zostały odkryte w XVI wieku przez Portugalczyków, ale przez 200 kolejnych lat nie były na stałe zamieszkiwane. Pierwsi osadnicy z Francji trafili na Seszele w drugiej połowie XVIII wieku. Nazwę Seszele zawdzięczają francuskiemu ministrowi skarbu na dworze Ludwika XV - Jeana Moreau de Séchelles.

 

Kultura Seszeli

Poziom życia mieszkańców Seszeli jest niski, a gospodarka opiera się przede wszystkim na turystyce. Mieszkańcy wysp mówią w języku kreolskim, ale potrafią również porozumiewać się biegle językiem angielskim i francuskim. Mieszkańcy Seszeli wyznają religię rzymskokatolicką.

Co zobaczyć?

Wiele wysp Seszeli ma prywatnych właścicieli. Są to niewielkie wysepki, które nie są dostępne w większości przypadków dla turystów.

Do największych wysp Seszeli zalicza się:

 • Mahé,
 • Praslin,
 • Silhouette,
 • La Digue.

 

Największym miastem na Mahé jest stolica Seszeli, Victoria. Turyści chętnie odwiedzają na Mahé miasto Beau Vallon, oddalone zaledwie 3 km od stolicy, oferujące przepiękne plaże i wiele miejsc widokowych. Mahé jest wyspą z mocno rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Posiada jednak niepowtarzalny urok. Nadal można tu znaleźć nieskażone turystyczną ręką nadmorskie, rybackie wioski, z których tchnie wyłącznie spokój. Aby objechać w całości wyspę Mahé wystarczą 3 godziny. Na wyspie, podobnie jak na całych Seszelach, nie ma zabytków, ale jest nietknięta cywilizacją przyroda. Sama stolica kraju Victoria w rzeczywistości dla zagranicznych turystów wydaje się niewielkim miasteczkiem.

 

Na Mahé warto odwiedzić Park Narodowy świętej Anny Marii, obejmujący małe wysepki:

 • Cerf Island,
 • Moyenne Island,
 • Round Island,
 • Ste Anne Island,
 • Long Island,
 • Cachée Island.

 

W parku można uprawiać sporty wodne, przede wszystkim nurkowanie powierzchniowe, pozwalające na podziwianie przepięknych, otaczających wysepki, raf koralowych.

 

Na Mahé znajdują się przepiękne plaże:

 • Anse Royale,
 • Anse Marie-Luise,
 • Anse Takamaka,
 • Anse Major – najdłuższa plaża na wyspie.

 

Atrakcją turystyczną Mahé jest też Morne Seychellois National Park, z najwyższym szczytem Seszeli – Morne Seychellois, liczącym sobie 905 m n.p.m. Środkowa część parku, porośnięta nadmorskimi lasami mangrowymi, jest dostępna dla turystów pieszych.

Na wyspie La Digue, gdzie znajduje się najwyższy punkt o tej samej nazwie na wysokości 333 m n.p.m. można podziwiać przepiękne krajobrazy okolicznych wysepek. Na La Digue można zobaczyć największe miasteczko wyspy – Nid d-Aigle, czy wybrać się na wycieczkę łodzią po okolicznych wyspach, gdzie istnieje możliwość uprawiania snorkelingu.

Na wyspie Praslin warto zobaczyć rzadko występującą na świecie palmę seszelską w jej naturalnym środowisku. Poleca się odwiedzić tu park Vallee de Mai, w którym spacer jest prawdziwą przyjemnością. Na wyspie skorzystać można z wypożyczalni kajaków lub spróbować swoich sił w skokach do wody.

Kiedy jechać?

Na Seszele warto jechać w okresie od marca do maja i od września do listopada, kiedy jest bezwietrznie i spokojnie. W styczniu na Seszelach występują nagłe, gwałtowne deszcze. Porą suchą jest polskie lato - lipiec i sierpień. Temperatura na Seszelach przez cały rok jest wysoka i oscyluje w przedziale od 24 do 32 stopni Celsjusza.

 

Wyszukaj więcej ofert