26 lat

Meksyk last minute

Aż do 35% rabatu na wycieczki - Meksyk.

U nas rezerwujecie z gwarancją najlepszej ceny.

TOP oferty z wylotami z Polski, Niemiec, Wiednia i Pragi !

Graniczący ze Stanami Zjednoczonymi, Meksyk, jest krajem szybko rozwijającym się, a jednocześnie pełnym tradycji, czy unikalnych zwyczajów kulturowych. Bardzo szybko nabiera tempa rozwój gałęzi gospodarki narodowej jaką jest turystyka. Pomimo dużej odległości od Europy, Meksyk staje się w ostatnich latach jednym z najchętniej odwiedzanym przez turystów państwem na świecie. Jednak głównie dzieje się tak za sprawą turystów z obu Ameryk. Zróżnicowany klimat Meksyku, kultura, a także mnogość zabytków wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO sprawiają, że turystyka ma tu świetne warunki do rozwoju. Co ciekawe, prawie 80% powierzchni Meksyku leży w górach, na wysokości powyżej 100 metrów nad poziomem morza. Nawet w środku lata w wysokich górach Meksyku leży śnieg.

 Ten wyjątkowo piękny kraj był sukcesywnie niszczony przez kolejne wewnętrzne konflikty, a dziś stara się odbudować i zatrzeć niechlubną historię.

Cywilizacje Meksyku

W odległych czasach na terenie dzisiejszego Meksyku żyli Majowie i Aztekowie, którzy pozostawili po sobie liczne zabytki kultury. Niewiele osób jest świadomych tego, że wysoko rozwinięta cywilizacja Majów stworzyła wiele wynalazków, wykorzystywanych do dziś. W Meksyku wciąż trwają prace nad odkryciem starożytnych miast zamieszkiwanych przez wysoko rozwinięte cywilizacyjne indiańskie.

Czym wyróżnia się Meksyk?

Niewątpliwie cechą wyróżniającą Meksyk na tle innych krajów jest wysoka różnorodność – w życiu mieszkańców, zabudowie miast, czy w zamożności społecznej. To kraj kontrastów, gdzie głęboko zakorzeniona tradycja konkuruje o należne jej miejsce z nowoczesnością i uprzemysłowieniem wielu regionów kraju. W górzystych terenach Meksyku ludzie żyją w zasadzie tak, jak żyli ich przodkowie. Z jednej strony więc mamy wielomilionowe miasto Mexico City, a z drugiej - wioski, w których ludzie żyją blisko ziemi. Dla współczesnego Meksyku charakterystyczne jest to, że obok kolonialnych miast hiszpańskich, wyróżniających się zabudową czy sposobem życia i kuchnią (np. Taxco), znajdują się kulturalne pozostałości po cywilizacjach indiańskich. Należy powiedzieć, że Meksyk to również kraj przywiązany do religii i swej bogatej historii. Tradycyjna muzyka meksykańska mariachis czy kuchnia i tequila, to kolejne punkty kojarzące się z Meksykiem.

Atrakcje Meksyku

Unikalne zabytki, piękne krajobrazy widziane ze szczytów gór, piaszczyste plaże i przejrzyste wody, dżungle kryjące tajemnice indiańskich cywilizacji oraz nowoczesne miasta – to wszystko można zobaczyć w Meksyku. Obfituje on w ilość zróżnicowanych atrakcji turystycznych. Mieszkańcy Meksyku są otwarci i sympatyczni, chętnie udzielą pomocy turystom.

Podstawowym punktem na mapie turystycznej Meksyku jest oczywiście Mexico City, stolica, która jest jednym z największych miast w skali świata.  Mexico City położone jest w centrum kraju, a całe megapolis liczy sobie nawet 25 mln mieszkańców. Najprawdopodobniej, Mexico City zostało założone w XIV wieku przez Azteków. Warto zobaczyć tutaj historyczne centrum miasta, pływające ogrody Xochimilco, czy też katedrę.

Wśród innych, wartych do zobaczenia miejsc w Meksyku wymienić należy:

 • Monterrey – najbogatsze miasto w Meksyku,
 • Zacatecas – kolonialne miasteczko na północy kraju, z kopalniami srebra i z ruinami piramid, które nie są jeszcze masowo eksplorowane przez turystów,
 • Płw. Jukatan – raj dla miłośników egzotycznej przyrody, można tu pływać w przepięknych rafach koralowych lub wylegiwać się na białym piasku,
 • Chiapas – z piękną dżunglą z bajeczną florą i fauną oraz kanionem del Sumidero
 • Taxco – kolonialne miasteczko, słynące z wyrobów ze srebra,
 • Puerto Escondido – ze świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych,
 • Acapulco – jeden z najsławniejszych kurortów Meksyku, z pięknymi lagunami wokół,
 • Cancun – najczęściej odwiedzane Centrum Turystyczne z przepiękną plażą i turkusową wodą,
 • Teotihuacan – Piramidy Słońca i Księżyca niedaleko Mexico City,
 • Tulum – wykopaliska archeologiczne przy Morzu Karaibskim,
 • Plaza Garibaldi w mieście Meksyk.

Kiedy jechać?

Do Meksyku najlepiej jechać poza polskim latem, kiedy występują tam deszcze i huragany. Najlepszym okresem są nasze miesiące zimowe do listopada do kwietnia.

 

Wyszukaj więcej ofert