26 lat

Mauritius last minute

Aż do 35% rabatu na wycieczki - Mauritius.

U nas rezerwujecie z gwarancją najlepszej ceny.

TOP oferty z wylotami z Polski, Niemiec, Wiednia i Pragi !

Mauritius to typowe państwo wyspiarskie, położone w archipelagu Maskarenów, na Oceanie Indyjskim. Mauritius leży na wschód od Madagaskaru i na południe od Seszeli i jest niewielką wyspą pochodzenia wulkanicznego. Charakterystyczne dla Mauritiusu są piękne, romantyczne plaże, z urokliwymi zatoczkami i białym piaskiem. Przezroczyste laguny i ciepła woda zachęcają do kąpieli wodnych i nurkowania.

 

Urokliwa wyspa na krańcu świata

Mauritius oferuje możliwość zobaczenia wysp koralowych, z przepiękną fauną i florą.  Na Mauritiusie śmiało można uprawiać wszelkie sporty wodne, wędkowanie i grę w golfa. Dla miłośników zwiedzania i podziwiania przepięknych krajobrazów także coś się znajdzie.

Tak w skrócie można opisać Mauritius, który u wszystkich turystów wywołuje wyłącznie miłe skojarzenia. Wspaniałe warunki plażowania i wypoczywania nad morzem, egzotyczna przyroda i ciepłe może to atuty turystyczne Mauritiusu. Łączna długość plaż na Mauritiusie obejmuje aż 300 km. Wszystkie są piaszczyste i porośnięte wysokimi palmami dającymi cień podczas największych skwarów. Posiada on dobrze rozwiniętą sieć hotelową, w tym najwyższej jakości hotele pięciogwiazdkowe.

Najpiękniejsze plaże Mauritiusu

Każdy, kto kiedykolwiek był na Mauritiusie lub widział krajobraz tego kraju na fotografiach lub w przewodnikach, na pewno zwrócił uwagę na piaszczyste plaże.

Wśród najpiękniejszych z nich wymienia się:

  • Plażę Flic en Flac – spokojne centrum turystyczne, popularne wśród przyjeżdzających. Raj dla rodzin z dziećmi i osób uprawniających snorkeling i nurkowanie.
  • Plażę Mont Choisy – jest to najdłuższa plaża na Mauritiusie – biała i piaszczysta.
  • Plażę Le Morne – najpiękniejszy, najbardziej wysunięty na zachód półwysep na Mauritiusie. Jest to oaza ciszy i spokoju. Plażę osłania góra Le Morne Brabant. W pobliżu znajdują się luksusowe hotele, restauracje i bary, centra nurkowe oraz pola golfowe.
  • Plażę Trou aus Biches – leży na południe od Grand Baie i jest spokojnym miejscem do plażowania i nurkowania. Niedaleko od plaży można zobaczyć hinduską świątynię.
  • Plażę Grand Baie – w zasadzie jest to plaża położona przy ruchliwym ośrodku turystycznym wyspy, gdzie znajduje się wiele hoteli, centrów handlowych, restauracji i wszelkich możliwych rozrywek.
  • Plażę Pereybere – sąsiadującą z cyplami Pointe Eglise i Pointe d`Azur. Jest ona porośnięta egzotyczną roślinnością i ma głębszą lagunę.
  • Plażę Cap Malheureux – znajduje się na północnym krańcu wyspy, a jej nazwa oznacza Nieszczęśliwy Przylądek, z uwagi na kilkukrotne wypadki przepływających tamtędy statków. To jednak stwarza doskonałe warunki dla nurków.

 

Co zobaczyć?

Będąc na Mauritiusie oprócz leniuchowania na plażach i uprawiania sportów wodnych, można zobaczyć ciekawe miejsca. Na pewno zalicza się do nich Grand Bassin, położone na brzegu jeziora powstałego w wygasłym kraterze wulkanu. Znajduje się tu hinduistyczna świątynia, miejsce pielgrzymek. Odbywają się tutaj obchody święta Hindusów – Maga Shivaratri.

Stolicą Mauritiusu jest Port Louis, położone w północno-zachodniej części wyspy, typowo francuskie centrum handlu i gospodarki Mauritiusu. Mieści się tu nowoczesne centrum miasta, muzeum Blue Penny oraz plac św. Bissoondayala. W Muzeum Krajoznawczym w stolicy Mauritiusu można zobaczyć między innymi szkielet wymarłego ptaka Dront Dodo, niegdyś charakterystycznego dla tej wyspy. Nad miastem wznosi się twierdza Fort Adelaide, a w centrum można zobaczyć piękną katedrę św. Ludwika.

Drugim co do wielkości miastem Mauritiusu jest Mahebourg, gdzie mieści się Muzeum Dziejów Floty Morskiej. Warto przejść się po małych uliczkach miasta albo zobaczyć rezerwat przyrody Domaine du Chasseur.

Na Mauritiusie znajduje się Park Narodowy Black River Gorges, gdzie na powierzchni 6,5 tys. hektarów żyje wiele gatunków egzotycznych zwierząt i roślin. Można tu zobaczyć owocowe nietoperze, wodospady Aleksandra, maurytyjską pustułkę – zagrożony gatunek ptaka oraz różowego gołębia.

Wokół Mauritiusu znajdują się malownicze wyspy, w tym Ile aux Cerfs – oaza ciszy, spokoju i piękna. Z wybrzeży wyspy można tu dotrzeć motorówką lub łodzią. Wyspa Ile aux Cerfs ma 285 hektarów i znajduje się tutaj luksusowy hotel.

Dla miłośników mocnych wrażeń polecana jest farma krokodyli La Vanille, na której można zobaczyć nowo narodzone krokodyle, jak i dorosłe osobniki. Można obserwować karmienie krokodyli i ich życie.

Kiedy jechać?

Na Mauritiusie panuje przez cały rok klimat nadmorski, choć pogoda tak naprawdę jest trudna do zdefiniowania. W ciągu roku wyróżnia się porę deszczową i suchą. W centralnej części wyspy deszcze występują intensywnie od stycznia do lutego, ale u wybrzeży jest mniej opadów. Najcieplej na Mauritiusie jest od stycznia do kwietnia, a temperatura wynosi wówczas około 30 stopni. Codziennie zdarzają się deszcze. Najzimniej na Mauritiusie jest od lipca do września, kiedy maksymalnie jest tu 28 stopni – dla Polaków jest to i tak idealna pogoda.

 

Wyszukaj więcej ofert