26 lat

Malediwy last minute

Aż do 35% rabatu na wycieczki - Malediwy.

U nas rezerwujecie z gwarancją najlepszej ceny.

TOP oferty z wylotami z Polski, Niemiec, Wiednia i Pragi !

Malediwy to dla wielu Polaków istny raj na krańcu świata, kuszący białymi plażami i lazurowym morzem. Można tu wypoczywać bez końca, zapominając o problemach dnia codziennego. Malediwy są państwem wyspiarskim, archipelagiem na Oceanie Indyjskim, około 500 km na południowy zachód od południowych wybrzeży Indii. Ten raj na ziemi był niegdyś sułtanatem i nadal można tu poznać zupełnie inną kulturę, tak zupełnie różną od europejskiej. Malediwy, o czym nie każdy wie, są państwem wyznawców Islamu. Stolicą Malediwów jest miasto Male.

 

Turystyka na Malediwach

Wybierając się z Polski na Malediwy trzeba liczyć się z długim, kilkunastogodzinnym lotem. Malediwy obejmują swoim zasięgiem około 1200 wysp i wysepek. Jest to wymarzone wprost miejsce dla miłośników różnorodnych sportów wodnych – nurkowania, windsurfingu, kitesurfingu, surfingu, czy żeglarstwa. Piaszczyste plaże pozwalają na wypoczywanie i zażywanie kąpieli słonecznych. Koralowe atole pozwalają na nurkowanie powierzchniowe, dając mnóstwo satysfakcji. Można w ten sposób podziwiać morską faunę i florę Malediwów.

Najczęściej turyści na cel swoich wakacji na Malediwach wybierają Atole Centralne, gdzie znajduje się stolica kraju i największa na wyspach infrastruktura turystyczna. Atole Północne i Południowe to miejsca, w których można również zakosztować nadmorskiej przygody, a infrastruktura jest równie rozwinięta.

Średnia roczna temperatura na Malediwach wynosi 27 stopni Celsjusza. Niestety, z uwagi na panujący klimat równikowy, jest tu bardzo wilgotno i występują gwałtowne deszcze. Warto wybrać się na Malediwy w okresie od grudnia do kwietnia, kiedy panuje pora bezdeszczowa. Częste opady deszczu występują między majem a listopadem.

Co zwiedzać?

Pierwszym przystankiem na mapie zwiedzania Malediwów powinna być stolica – Male. Obok niej warto zobaczyć drugie co do wielkości miasto Malediwów – Seenu, wyspę Fumulaku, czy wysepki na Południowym Atolu – Haa Dhaalu, Guraidhoo, czy Atol Ari. Na wyspie Fuamulaku położonej bezpośrednio na równiku rosną tysiące gatunków egzotycznej roślinności. Można tu zbierać pomarańcze, mango i ananasy.

Male to jedyny ośrodek miejski na Malediwach, liczący sobie kilka kilometrów kwadratowych powierzchni. Oficjalnie mieszka tu ponad 65 tys. mieszkańców. W mieście znajduje się wiele meczetów oraz tradycyjne rynki rybne. To siedziba rządu i ośrodek kulturalny regionu. W Male nie można przeoczyć meczetu The Grand Friday Mosque – największy z meczetów na Malediwach, obok którego znajduje się minaret. W centrum stolicy mieści się Pałac Prezydencki i Muzeum Narodowe.

Dla miłośników przygody, poleca się zbadanie nienaruszonych przez archeologów buddyjskich świątyń na wyspie Kudahuvadhoo, w Atolu Nilandhoo.

 

Wyszukaj więcej ofert